dejmon-fost

dejmon-fost


 
PortalPortal  ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Disa kengetare qe e kane mbyllur jeten e tyre ne moshe teper te re

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kurt Cobain

avatar

Numri i postimeve : 24
Location : In HELL
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: Disa kengetare qe e kane mbyllur jeten e tyre ne moshe teper te re   Fri Mar 21, 2008 7:06 pm

Kurt Cobain, kėngėtari dhe autori i teksteve tė grupit "Nirvana", qėlloi veten nė vitin 1994, nė shtėpinė e tij, nė moshėn 27-vjeēare

Jim Morrison, kėngėtari i grupit tė famshėm muzikor tė viteve ‘70 "The Doors", u gjet i vdekur nė vaskėn e tij, nė vitin 1971 nė moshėn 27-vjeēare. U vėrtetua se ai kishte vdekur si pasojė e infarktit kardiak, nga pėrdorimi i overdozave

Kėngėtarja Janis Joplin vdiq nė vitin 1970, nė moshėn 27-vjeēare, nga njė overdozė heroine, pasi kishte konsumuar shumė alkool

Brian Jones, kitarist i grupit "Rolling Stones", nė vitin 1969, gjendet i vdekur nė pishinėn e vilės sė vet nė moshėn 27-vjeēare. Ai u mbyt, pasi kishte konsumuar njė sasi tė madhe drogash

Jimi Hendrix, me emrin e vėrtetė James Marshall Hendrix, vdiq nė vitin 1970 nė moshėn 27-vjeēare. Pas konsumit tė tepruar tė alkoolit e tabletave pėr gjumė, ai u mbyt nė gjumė

Freddie Mercury, ylli i kėngės "The show must go on" vdiq nė vitin 1991 nė moshėn 45-vjeēare, nga humbja e imunitetit qė i shkaktoi sėmundja e SIDA-s

Basisti i grupit anglez "Sex Pistols", Sid Vicious, vdiq nė moshėn 21-vjeēare nga overdoza

Kėngėtari austriak, Johann Hoelzel, i njohur nė botėn artistike me emrin "Falco", vdiq nė vitin 1998 nė moshėn 40-vjeēare, nga njė aksident qė erdhi si pasojė e humbjes sė vėmendjes nga konsumimi i tepruar i kokainės

Elvis Presley - mbreti i Rock ‘n‘ Roll-it, vdiq nė moshėn 42-vjeēare nga "pushimi i zemrės si pasojė e bllokimit tė organeve tė frymėmarrjes", siē u cilėsua zyrtarisht

John Bonham (djathtas), baterist i bandės sė famshme britanike "Led Zeppelin", vdiq nė vitin 1980 nė moshėn 32-vjeēare, nė shtratin e tij, pasi kishte konsumuar mė parė njė sasi tė madhe alkooli

Ronald "Bon" Belford Scott (majtas) i grupit "AC/DC" vdiq nė vitin 1980 nė moshėn 33-vjeēare nga njė "helmim akut i gjakut si pasojė e konsumimit tė madh tė alkoolit" dhe u gjet i vdekur nė shtratin e vet

Tupac Shakur, njė nga reper-at mė tė mėdhenj tė SHBA-sė e njėkohėsisht edhe aktor, u qėllua pėr vdekje nė rrugėt e Las Vegasit, nė vitin 1995 nė moshėn 25-vjeēare

John Lennon i "Beatles"-ave u qėllua pėr vdekje nga njė fans i cmendur nė vitin 1980 nė Nju-Jork. Ai ishte nė moshėn 40-vjeēare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Disa kengetare qe e kane mbyllur jeten e tyre ne moshe teper te re
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
dejmon-fost :: Multimedia :: Muzika e Huaj-
Kėrce tek: