dejmon-fost

dejmon-fost


 
PortalPortal  ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pse e ndjejme te nevojshme te duam e te na duan?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Deki_Dek
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 31
Age : 28
Location : Pogradec
Registration date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Pse e ndjejme te nevojshme te duam e te na duan?!   Fri Mar 07, 2008 11:40 pm

Pse e ndjejme te nevojshme te duam e te na duan?!


Kohet e fundit po lexoja disa artikuj, Dashuria sipas disa filozofeve te medhenje qe ishin Kierkegaard, Lucrece, Platon, Rousseau, Sartre, Scopenhaurer. E me thene te drejten te gjithe kishin pikepamje shume te ndryshme nga njeri tjetri dhe shume te cuditshme...
Do thoni ju Filozofe hesapi
E nga kjo me lindi ideja te pyes pse e ndjejme te nevojsme te duam e te na duan? Pse shpesh ndodh, qe kur biem ne dashuri, nuk mendojme me? A nuk eshte kjo nje gabim i madh? Sepse te mendosh per dashurine eshte nje ushtrim i veshtire... Cfare mendoni ju?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://demon-soft.tk
 
Pse e ndjejme te nevojshme te duam e te na duan?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
dejmon-fost :: Tema shoqerore :: Dashuri dhe pasion-
Kėrce tek: