dejmon-fost

dejmon-fost


 
PortalPortal  ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rregullorja e Forumit demon-soft

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Deki_Dek
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 31
Age : 28
Location : Pogradec
Registration date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Rregullorja e Forumit demon-soft   Wed Feb 20, 2008 9:23 pm

Tė nderuar vizitorė tė demon-soft.tk


Me shfrytėzimin e kėtij forumi ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim, pėrfshirė reklamat. Shkrime tė kėtij lloji ēojnė nė pėrjashtimin tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm nga Forumi dhe japjen e IP-sė tuaj nė rast tė kėrkesave ligjore.
Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi tė kenė tė drejtėn tė fshijnė, zhvendosin apo mbyllin temat qe bien ndesh me rregulloren.

Forumi pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacionet nė kompjuterin tuaj. Cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, por shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky Forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nese harroni atė qė ki****).


Nė vijim rregullat dhe shėnimet pėr Forumin

Rregulla 1: Gjuha shqipe ėshtė gjuhė kryesore. Tolerohet anglishtja Temat e hapura nė gjuhėn shqipe, apo anglishte duhet, me pelqim te autorit, tė vazhdojnė tė diskutohen ne gjuhėn qė tema ėshtė hapur apo ne atė qė ai dėshiron.

Rregulla 2: Ndalohen shkrimet me pėrmbajtje ofenduese ndaj personave nė pushtet, personave publik, privat dhe ndaj anėtarėve tė Forumit.

Rregulla 3: Ndalohen shkrimet qė nxisin dhunė dhe shkrimet me pėrmbajtje diskriminuese pėrkitazi me racėn, gjininė, gjuhėn, besimin fetarė,opinionin politik, tė metat fizike, origjinėn sociale dhe kombėtare.

Rregulla 4: Ndalohet plagjiatura. Sa herė qė shfrytėzoni: thėnje, shkrime ose studime autoriale, ato gjithnjė duhet cituar nė mėnyrė korrekte. Pėr ēdo atribuim tė pasaktė pėrgjegjėsin e mban autori. Mundėsisht ato duhet shmangur.


Rregulla 5: Postimet e reja duhet ti pėrkasin temės dhe kategorisė pėrkatėse. Nuk lejohet pėrsėritja e shkrimeve nė Forum. Bold (shkronja tė trasha) lejohet vetėm nė raste tė caktuara si, titull, nėntitull apo ndonje fjalė me interes. Spam nuk lejohet kurresesi, psh (adadfad apo ...... apo aaaaaa apo flm ) kto jan shenime spam dhe jan te ndaluara apsolutisht. Prijashtohesh menjeher nese zihesh.

Rregulla 6: Ēdo postim konsiderohet pronė e Forumit – dhe i perket Stafit tė forumit tė vendos se ēdo tė bėhet me tė. Nė rast se keni pyetje ose komente personale pėr ndonjė shkrim,ndonjė vėrejtje, sugjerim apo ankes mund tė kontaktoni stafin e Forumit nė imejlin: info@demon-soft.tk
Rregulla 7: Ndalohen Reklamat ne Nenshkrim (Signature), apo ku do tjeter perveq vendit te caktuar per reklama. Kerkohet nga personi qe don me reklamu faqen qe se pari ta siguroj se faqja demon-hacking.tk gjindet ne listen e reklamave ne faqen e tyre pastaj ta vendos faqen tek forumi i reklamave ne vendin e caktuar. Cdo reklam qe gjindet dikun tjeter ne forum dote fshihet dhe autori te denohet me prijashtim te akontit per 1 jave, nese autori vazhdon prap me te njejtin gabim ateher i prijashtohet akonti per 1 vit.

Rregulla 8: Ndalohet dhenja e pseudonimit tuaj dikujt tjeter, pa marr parasysh se kush eshte, ne rast se kjo ndodh dhe zihet nga moderatoret akonti dhe te gjitha shenimet ne forum nga aj person fshihen.

Shėnim 1: Rregullorja pėrbėn njė nga shtyllat bazė mbi tė cilin vepron ky Forum. Mosrespektimi i kėsaj rregullore konsiderohet injorim i parimeve elementare tė demokracisė, dhe si i tillė denohet.

Shėnim 2: Kjo rregullore ėshtė kombinim i rregullave dhe parimeve qė tashmė ekzistojn nė ēdo medium.

Stafi i forumit kėrkon qė kjo rregullore tė zbatohet me seriozitet, nė menyrė qė tė kemi diskutime sa mė konstruktive nė Forum. Po ashtu, vendimet qė mirren nga adiministratorėt dhe moderatorėt duhet tė bazohen nė rregullat e kėtij Forumi.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://demon-soft.tk
 
Rregullorja e Forumit demon-soft
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
dejmon-fost :: Rreth demon-soft.tk :: Rregullorja e forumit-
Kėrce tek: