dejmon-fost

dejmon-fost


 
PortalPortal  ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 E dinin qe nje dite di te vdisnin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kurt Cobain

avatar

Numri i postimeve : 24
Location : In HELL
Registration date : 16/02/2008

MesazhTitulli: E dinin qe nje dite di te vdisnin   Wed Feb 20, 2008 9:17 pm

Dick Cheney.
Zevendes president i ShBA-se. Dick Cheney, eshte nje nga “te prekurit” e incidentit te CNN-it.Drafti i nekrologjise se tij, qe eshte bere ne baze te draftit te mbretereshes, e pershkruante Cenin si nje “mbretereshe te harmonise” dhe “Gjyshen e preferuar britanike”

Kurt Cobain
Idhulli i muzikes rock eshte nje nga te famshmit, vdekja e te cilit eshte lajmeruar perpara kohe. Ka qene pikerisht CNN-i i cili raportoi vdekjen e Cobbain, Megjithese ne fakt muzikanti i njohur ishte ne koma......
Lajmi u be i ditur pas nje overdoze qe mori Kobain ne Rome, ne mars te vitit 1994. Kobain vdiq ne te vretete, pak kohe me vone, duke kryer vetvrasje.

Dick Cheney.
Zevendes president i ShBA-se. Dick Cheney, eshte nje nga “te prekurit” e incidentit te CNN-it.Drafti i nekrologjise se tij, qe eshte bere ne baze te draftit te mbretereshes, e pershkruante Cenin si nje “mbretereshe te harmonise” dhe “Gjyshen e preferuar britanike”

Kurt Cobain
Idhulli i muzikes rock eshte nje nga te famshmit, vdekja e te cilit eshte lajmeruar perpara kohe. Ka qene pikerisht CNN-i i cili raportoi vdekjen e Cobbain, Megjithese ne fakt muzikanti i njohur ishte ne koma. Lajmi u be i ditur pas nje overdoze qe mori Kobain ne Rome, ne mars te vitit 1994. Kobain vdiq ne te vretete, pak kohe me vone, duke kryer vetvrasje.

Nelson Mandela
Lideri i Afrikes se Jugut eshte raportuar i vdekur ne incidentin e CNN.COM. Me 16 Prill 2003 zbuluan nje memorial te shkruar me pare ne adresen e internetit CNN.COM, te cilet mund te shiheshin edhe pa fjalekalim.Ata do te perdoreshin kur te vdisnin me te vertete. Atje ndodhej edhe njoftimi i Mandeles, se bashku me shume te tjere.

Xhoe DiMaxho
Lajmi per vdekjen e basketbollistit te njohur Xhoe DiMaxho u transmetua i shkruar ne fund te ekranit te NBC. Teksti te cilin e pa vete DiMaxho, ishte parapergatitur ne saje te raportimeve te vazhdueshme te gazetave qe shkruanin se DiMaxho ishte afer vdekjes dhe u transmetua kur nje teknik shtypi butonin e gabuar.

Sharon Osbourne
Ne vitin 2004, nje nekrologji e gruas se yllit te rockut, Ozi Osbourne, u publikua aksidentalisht ne adresen e internetit te agjensise se lajmeve “ABC NEWS” per arsye te nje gabimi teknik.Sharon Osbourne eshte nje menaxhere angleze muzike. Ajo u be e njohur kur doli ne shfaqjen “The Osbourne’s”

Gabriel Garcia Markez
Novelisti, gazetari, publikuesi, aktivisti politik dhe fituesi i cmimit “Nobel” ne vitin 1982 ne letersi eshte raportuar i vdekur nga e perditshmja peruviane “La Republica” ne vitin 2000. Pjesen me te madhe te kohes e kalon ne Meksike dhe Europe dhe konsiderohet si nje nga autoret me te medhenj te shekullit XX te Amerikes Latine.

Alfred Nobel
Njoftimi i vdekjes se themeluesit te cmimit “Nobel” dhe prodhuesit te armeve, ne vitin 1988, ka dale neper gazeta per shkak se eshte ngaterruar me ate te vdekjes se vellait te tij. Njoftimi shkruante:
“Tregtari i vdekjes ka vdekur” dhe se “Nobeli” u be i pasur duke gjetur menyra te vriste me shpejt se me pare.

Justin TimberlakeJustin Timberlake eshte raportuar i vdekur se bashku me ish te dashuren Britney Spears. Dy punonjes te radios “KEGL” menduan te benin shak duke thene se ata kishin vdekur nga nje aksident automobilistik. Edhe pse ata u pushuan nga puna, mesohet se historia e tyre eshte raportuar fillimisht nga nje thashethem ne internet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Deki_Dek
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 31
Age : 28
Location : Pogradec
Registration date : 15/02/2008

MesazhTitulli: shume interesante kjo lale   Thu Feb 21, 2008 7:52 pm

shume interesante kjo lale cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://demon-soft.tk
 
E dinin qe nje dite di te vdisnin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
dejmon-fost :: Tema shoqerore :: Te ndryshme-
Kėrce tek: